• +38 (099) 409-31-50
  • mtm.markt@gmail.com


Енергозбереження

 

5flor 17

   ООО  «Група Термик» брала участь у розробці державної програми тепло- та енергозбереження у будівництві та реконструкції об'єктів житлового фонду, а також у розробці законодавства та нормативної документації у сфері енергозбереження. ТОВ «Група Термик» підготовлено та випущено «Рекомендації з проектування, влаштування та експлуатації навісних вентильованих фасадів» (Науково – технічна рада Держбуд України Протокол № 4 від 10.04.1996 р.).

   Програма реконструкції житлових будинків розпочалася в Україні з прийняттям закону України «Про енергозбереження» від 1 липня 1994 р. та комплексної державної програми енергозбереження, схваленої Постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 1997 р. № 148, а також нових нормативів з енергозбереження Держкоммістобудівництва України; у відповідності з дорученням Президента України від 18 лютого 1997 року № 1-14/840 п.15 та Постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1998 року № 820 «Про заходи щодо реконструкції житлових будинків перших масових серій», була створена також міжвідомча координаційна комісія з вирішення питань реконструкції.

   Це кардинально вплинуло на характер житлового будівництва та викликало необхідність удосконалення архітектурно-технічних характеристик житлових будівель, методів їх будівництва, а також здійснення комплексу організаційних, методичних та технічних заходів, спрямованих на зменшення енерговитрат у житловому будівництві.

   Жилищный сектор является одним из крупнейших потребителей энергии, и решение проблем энергосбережения позволит существенно оптимизировать потребление первичного топлива в стране.

   У країна Європи вже протягом 50 років ведеться безперервна робота з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві. Ця проблема є одним із основних напрямів підвищення ефективності економіки та зведена в ранг державної політики. Там склалася спеціальна підгалузь будівельної індустрії з виробництва елементів утеплення будівель, а також спеціальні підрозділи, які виконують ці роботи.

   Теплова енергія, що надходить в систему опалення, втрачається в основному через стіни, покриття, вікна та двері. Теплові втрати через стіни становлять 42-49% від загальних теплових втрат, через вікна - 32-35%, підвальні та горищні перекриття - 18%, через вхідні двері - 5-8%.

   Метою цієї Програми є підвищення експлуатаційних якостей житлових будинків, внаслідок чого з'явиться можливість ще 50 років проживати у них. Крім того, за рахунок надбудови мансард збільшується на 12-15% житлова площа, зменшаться енерговитрати на 25-30% за рахунок утеплення конструкцій, що обгороджують, модернізації. інженерних систем та встановлення лічильників поквартирного обліку, зменшуються на 7% міські території, необхідні для нового будівництва за рахунок санації інженерної інфраструктури.

   Харків було визначено базовим центром з відпрацювання методів реконструкції та термомодернізації великопанельних 5-ти поверхових житлових будинків на підставі рекомендацій, викладених у державній програмі.

   Одним з перших "пілотних" проектів реалізації Програми є реконструкція 5-ти поверхового житлового будинку по пр. Маршала Жукова, 21 у м. Харкові (що становить 4963 м2 житлової площі), яка повністю була виконана силами нашої компанії у 1999 році.

   Реконструкція проводилась без відселення мешканців. Зовнішнє утеплення та облицювання житлового будинку виконано за технологією навісних вентильованих фасадів, що значно покращило тепловий режим квартир та зовнішній вигляд будівлі та забезпечило суттєву економію енергоресурсів.

   Вже на початку реконструкції першого житлового будинку вдалося застосувати до 85,7% матеріалів, виготовлених в Україні, і на даний момент стоїть завдання. повністю освоїти місцеві матеріали та конструкції.

   Робочим проектом передбачена надбудова мансардного поверху з розміщенням в ньому 12 квартир підвищеної комфортності загальною площею 1160, 5 м2, з них:

  • однокімнатних - 2 /загальна площа квартири 73 м2/,
  • двокімнатних – 2 /загальна площа квартири 82 м2/ ,
  • трикімнатних - 8 /загальна площа квартири від 86 м2 до 116 м2/,
  • прибудова лоджій першого поверху, тамбурів входів, відокремлених входів у техпідпілля, електрощито-вих, вузлів обліку, зовнішнє утеплення та облицювання фасадів, скління балів-конів та лоджій, встановлення склопакетів віконні блоки, реконструкція внутрішніх та зовнішніх інженерних систем забезпечення житлового будинку.

     В результаті проведення реконструкції та енергетичної реставрації п'ятиповерхового великопанельного житлового будинку опір теплопередаючих конструкцій склав:

  •  стін - 2,8 м2 ° С / Вт / збільшення в 3 рази /;

  • горищного перекриття - 2,7 м °С/Вт / збільшення у 2,3 рази /;

  • вікон - 0,55 м2 °С/Вт /збільшення в 1,4 раза/, що більш ніж задовольняє вимоги Держбуду України з енергозбереження.

   Споживання енергоресурсів житловим будинком до реконструкції та енергетичної реставрації становило 3783 МВт год на рік. Споживання енергоресурсів житловим будинком після проведення реконструкції та енергетичної реставрації становить 2080 МВт год на рік і відповідно економія енергоресурсів становить 1703 МВт/год на рік /приблизно 45%/.

 №1 №2 №4№3 

 
download pdf - Статья в прессе 1
download pdf - Статья в прессе 2